Asansör Köşesi
Bulunduğunuz Yer : Ana Sayfa / Asansör Köşesi

Asansör Firmaları

Paylaş
Ülkemizde çok sayıda asansör firması bulunmaktadır ve bu kadar asansör şirketi arasından seçim yapmak imkansız gibi gözükmektedir.
Asansör Firmaları.

Daha önceki yazılarımızda asansör güvenliği, asansör bakımı, asansör ve kabin seçimi konularına değinmiştik. Bahsettiğimiz bu konular elbette asansörlerin sağlıklı işlemesi açısından önemli konular. Ancak bunlardan daha önemli olan bir şey daha var ve o da asansör firması seçimi. Gerekli belge ve izinleri olmayan bir asansör firmasıyla çalışmak, asansör güvenliğinin ve bakımının gerekli ve etkili şekilde yerine getirilmemesi anlamına gelir.

Asansör firması seçiminde nelere dikkat edilmesi gerekir?

Ülkemizde çok sayıda asansör firması arasından seçim yapmanın zorluğu, asansör firmalarında ne gibi özelliklerin aranması gerektiğini bilenler için kolaylaşmaktadır.

Belgeleri olan firmalar ile çalışmak

Bir asansör firmasında aranması gereken ilk şart elbette gerekli yeterlilik ve yasal belgelerinin olmasıdır. Bu belgeler;

  • İşletme Ruhsatı
  • Garanti Belgesi
  • CE Uygunluk İşareti
  • Satış Sonrası Hizmetleri Yeterlilik Belgesi
  • Marka Tescil Belgesi
  • Kapasite Raporları

İşletme Ruhsatı, asansör firmalarının belediyelerden veya belediye sınırları dışındaki yapılar için valiliklerden aldıkları belgedir.

Garanti Belgesi, asansör şirketlerinin bakanlık veya il müdürlüğünce onaylı, düzenlemek zorunda oldukları belgedir. Garanti süresi en az iki yıl olmak zorundadır.

CE Uygunluk İşareti,  Asansör Yönetmeliği(95/16/AT) dahilindeki asansörlerin, güvenlik aksamlarının ve diğer parçalarının insan, çevre veya mal güvenliğine tehdit oluşturmayacak şekilde olduğunu gösteren işareti ifade eder.

Satış Sonrası Hizmetleri Yeterlilik Belgesi, asansörlerin bakanlık tarafından ilan edilen kullanım ömürleri süresi boyunca asansör firmaları tarafından verilmesi zorunlu olan montaj, bakım ve onarım için yeterli miktarda eleman, donanım ve yedek parça bulunduğunu gösteren belgedir.

Marka Tescil Belgesi, asansör şirketlerinin birbirlerinden ayırt edilmesini sağlamak için kullandıkları her türlü işareti barındırır.

Bunların yanı sıra zamanında teslimat, ürün çeşitliliği ve kalitesi, kaliteli işçilik, satış sonrası müşteri hizmeti kalitesi ve anlayışı gibi unsurları da göz ardı etmemek gerekir.

BSB Asansör TSEK belgesine, ISO belgesine, Sanayi Sicil Belgesine, Kapasite Raporuna ve Marka Tescil belgesine sahip bir firmadır. Müşteri hizmetleri konusunda e-posta ve telefon ile en kısa sürede dönüş yapılarak müşterilerin sorunlarını hızlı bir şekilde çözmek hedef alınır.

İstanbul merkezli bir asansör şirketi olmamıza karşın İstanbul’un yanı sıra, Erzurum, Hatay, Batman, Mardin, Rize, Tekirdağ ve Adıyaman olmak üzere birçok şehre asansör kabin ve malzemeleri tedarik etmekte olan firmamız, yurtiçi asansör satış ve sonrası hizmet deneyimlerini yurtdışı ihracatına uygulayarak avantaja çevirmiştir. Yurtiçi ve yurtdışı hizmetlerimizi görmek için sitemizin referanslar sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

BSB Asansör, gitmek istediğiniz kata sizi güven ve konforla taşır.